Nechat bazénovou vodu bez jakéhokoliv čištění není zrovna ten nejchytřejší nápad, který by člověk mohl dostat. Během několika dní, často však i hodin, se v ní natolik pomnoží rozličné bakterie, které jsou obvykle tak nebezpečné, že se voda pak stává prakticky nepoužitelná pro koupání. Stačí jen pár minut v takovém prostředí a můžete se u vás projevit různé druhy ekzémů, lišejů a dalších nepříjemností souvisejících s pokožkou. Ovšem pokud se taková voda dostane do vašeho zažívacího traktu, je možné očekávat i daleko závažnější komplikace, které často mohou vést i k návštěvě lékaře. Proto je více než vhodné o vodu v bazénu pečovat, a to nejen odstraňováním pevných nečistot, ale hlavně těch na první pohled neviditelných. A to jde jen a pouze chemickou cestou.
Klasika
Co se týče chemických přípravků, nejvíce se využívá osvědčená klasika v podobě chlóru. Ten sice nevzbuzuje u mnoha lidí zrovna důvěru, konec konců, používal se kdysi za války jako bojový plyn, ale chlorové preparáty na dezinfekci vody jsou naprosto bezpečné, navíc jsou již desetiletími ověřené. Mohou sice způsobovat kožní potíže malého rázu nebo červenání očí, ale to se dá upravit snížením koncentrace přípravku. V nejhorším případě se dá chlór vyměnit za kyslík. Přípravky na této bázi již žádné negativní kožní reakce nezpůsobují.
Jednodušší proces
Krom dezinfekce je nutné používat pravidelně také preparáty, které mají vodu udržovat na správných hodnotách pH, které činí 6,8 – 7,2. pH je důležité, jinak vám mohou začít korodovat různé kovové součásti bazénu. Běžně bazénovou vodu zušlechťují i další přípravky, ale pokud v tom nechcete mít guláš, můžete si pořídit speciální tablety multi 5v1, které v sobě obsahují veškeré chemické složky, které jsou nezbytné k tomu, abyste se koupali v čisté a nijak nebezpečné vodě. Dají se pořídit v každém specializovaném obchodě nebo na internetu.