Revoluce je proměna kultury národa. Nastává v dobách největšího útlaku národů, v dobách krize. Většina revolucionářů má ve svých hlavách obrovské ambice. Chce dovést svůj lid k úspěchu, pokoření trýznitelů, naplnění hladových žaludků. Má to ovšem jeden malý háček – většina z nich nakonec přinese svému národu ještě strastiplnější vývoj, který bývá často lemován miliony mrtvých či zbídačených. A jejich vyhaslé životy legitimizují nový režim. Jsou tak hrdiny ideologie, která je zabila.
Georges Danton
On byl prvním moderním revolucionářem. Stál v čele Francouzské revoluce od roku 1792. S pomocí jeho přívrženců (girondisté) svrhl krále a nastolil republiku. Poté však nastal hladomor, stoupaly ceny a navíc se proti Francii postavily evropské mocnosti v čele s Anglií. Následné historické události daly vzniknout největšímu vojevůdci historie země – Napoleonu Bonaparte.
V. I. Lenin
Bolševický převrat v carském Rusku ukončil tamní monarchistický režim. Nastoupil režim komunistický. Společně s tím se proměnila i společnost, která se stala beztřídní, feudální pánové museli své bohatství podstoupit státu, aby se vyhnuli popravě. Lenin tak v Rusku zavedl systém, který nakonec stál díky chybným rozhodnutím život desítky milionů lidí. Někteří umírali na hladomor, další kvůli svému přesvědčení.
Adolf Hitler
Německo, které bylo po první světové válce a po hospodářské krizi 30. let na dně, bylo plné lidí žijících v bídě. Současní politici jim nenabízeli žádná východiska. A tak nepohrdli mladým Rakušanem, který hlásal, že skoncuje s bídou, zatočí s bohatými Židy a vrátí Německo na vrchol Evropy. Ve svém zoufalství jej podporovalo stále větší množství dělníků. A tak Hitler získal pozici kancléře a změnil demokratický systém Výmarské republiky v nacistické zlo. Zlo, které připravilo Evropě nejhorší válku v její historii. Zlo, které do války uvrhlo celý svět. Zlo, které ale nakonec bylo zničeno a dalo vzniknout pevné a mírumilovné situaci dnešních dnů.
Ch Guevara
Vlastním jménem Ernesto byl „revolucionářem z povolání“. Byl studentem Marxových, Engelsových či Stalinových spisů a stal se tak zarytým komunistou. V Mexiku se seznámil s Fidelem Castrem, který zde cvičil jednotku pro převrat na Kubě. Tam s ním i odjel a po dvou letech svrhli Bautistu. Revoluce se snažil zažehnout také v Kongu či Bolívie, ale jeho guerillové snahy zde narazily.