Sedět na uschovaných penězích a pro groš si nechat vrtat koleno se nevyplácí, pokud jsme lidi, kteří v životě něco chtějí prožít, tak to platí až na výjimky. Pojďme se podívat, kdy se investice mnohonásobně vrátí:
1. Zážitky
Toužili jste vždy zkusit bungee-jumping, jízdu na vodních lyžích, anebo si jen zaskákat na obří trampolíně. Ale „protože to je moc drahé“, radši se jen válíte ve své osušce na břehu jezera? Chyba! Zážitky nás nabíjejí pozitivní energií a dávají nám mnoho vzpomínek ze kterých se budeme těšit ještě dlouhou dobu. Z ležení na osušce nám zbyde leda otlačený zadek. Navíc je vědecky prokázáno, že kdo má více zážitků, žije pocitově delší a hodnotnější život.
2. Složitější spotřebiče
Pračka, lednice, vysavač, mixér, kuchyňsky robot – to všechno jsou spotřebiče, jejichž mechanismus je poměrně komplikovaný a také nabízí výrobců mnoho míst, kde šetřit. Bohužel tomu tak vždy je na úkor kvality. Životnost nejlevnějších spotřebičů se totiž počítá tak, aby součástky s 95procentní pravděpodobností vydržely něco málo přes dva roky. V praxi to tedy znamená, že při průměrně četném užívání se vám pokazí těsně po záruce. To se prostě nevyplácí. Neznamená to, že je třeba platit za pozlacená madla, ale racionální investice do funkčních částí produktu nese své plody.
3. Rodina
Kvalitní rodinné vztahy by neměly být postavené na penězích, ale na vzájemné úctě a lásce. Přesto ale, pokud svým blízkým odmítáme dopřát i ty nejdrobnější radosti, na vztahu se to negativně podepíše. Zákusek, kytičku, návštěvu kulturní akce, by si měl občas dopřát každý pár.
4. Kde naopak skrblení smysl má?
U jednoduchých spotřebičů typu mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice… Dále u různých nabíječek a kabelů. Je třeba volit ověřené modely, ale nižší cenová skupina poslouží dostatečně. Jedná se totiž o jednoduchá zařízení, na kterých se nemá moc co zkazit.