Možná to znáte. Je to ještě po rodičích, dlouho se to zanedbávalo, vy nemáte čas, a tak se jednoho krásného dne stane, že při pokusu o otevření vrat vám jich kus zůstane v ruce. To je ještě ten lepší případ, horší je ten, když se vám kus vrat zhroutí přímo na hlavu. Když to odskáčete jen boulí, bude ještě dobře. Když vám to poláme končetinu, končí veškerá legrace.
Proto je nutno pořídit si tu velkou obří věc novou. Takže se jistě podíváte na internet a začnete vybírat. Pak jen žasnete, kolik jich je druhů, ať už podle způsobů otevírání, nebo materiálu, nebo provedení. Alespoň však máte z čeho vybírat.
Průmyslová vrata mohou být plná, tedy taková, že přes ně není vidět, ale také „plůtková“, tedy ta, která se podobají nízkému plotu a přes ty již vidět je. Můžete volit opět dřevo, nebo jakýkoli kov. Je to jen na vás, co budete chtít. Vždy zvažte, jak jste na tom s časem, protože o ta kovová se moc starat nemusíte, tedy, nemůžete se na ně úplně „vybodnout“ občas se kontrolovat a promazávat musí. U dřeva je to přece jen náročnější, je třeba občas mořit, nebo nějak jinak impregnovat a prostě se starat.
Dále je možno vybrat vrata se samostatným dalším vstupem, tedy dveřmi přímo v nich zabudovanými.
Můžete mít vrata dvoukřídlá, jako na zámku, nebo jen klasická s pojezdem do boku, která nejsou tak náročná na místo.
Vše je potřeba pečlivě uvážit, nekupujete to na jeden či dva roky, ale pravděpodobně na celý svůj život. Pokud neradi běháte s metrem po zahradě či kolem domu, nerozpakujte se kontaktovat firmu, a to nejlépe tu výše „linkovanou“. Tato vám pošle lidi, kteří otravné vyměřování provedou za vás a také samozřejmě i celou montáž, kterou byste asi sami nezvládli.
Tím máte do konce života vystaráno a můžete se všem chlubit vaší novinkou. Pokud nežijete jako mnich tak obdiv zástupů vám bude tou největší odměnou.